Проекти

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

 

СЪОБЩЕНИЕ

Във връзка с участието на 112 ОУ „Стоян Заимов“ в НП „Заедно в изкуствата  и в спорта“ и отчитайки желанията на учениците,  ще бъдат сформирани групи по приложни изкуства  - 5-7 кл., вокална група – 5-7 кл.; училищен хор – 5-7 кл., отбор по футбол 1-4 кл., отбор по баскетбол 1-4 кл. и отбор по хандбал 1-4 кл. Училището има нужда от специалист по приложни изкуства и треньор по футбол за работа с учениците в рамките на учебната година в удобно за тях време.

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

 

Проект „София избира децата“ към инициативата „София избира“ е ориентиран към създаването на съвременни училищни тоалетни и към изграждането на цялостен процес по подобрение на средата.

 

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

 

Модул „Без свободен час в училище“ - бенефициенти на този модул са държавни и общински училища и ЦСОП от системата на училищното образование. Предоставените допълнителни средства са за заместване на отсъстващи учители и други педагогически специалисти, водещи групите за терапевтични и рехабилитационни дейности (само за ЦСОП) в задължителното предучилищно и училищно образование.

Срок  на  програмата  –  до  31.12.2020 г.  Общ  бюджет  на  програмата:  до 2 700 000 лв.  от  които  за  модул  „Без свободен час в училище“  –  2 440 000 лв.

Програмата е свързана с необходимостта от засилване на механизмите за отчетност, наблюдение и контрол по отношение подобряване качеството на образованието чрез осигуряване на условия за непрекъснат образователен процес на децата и учениците в детските градини, в училищата и в центровете за специална образователна подкрепа (ЦСОП), както и създаване на условия за опазване на живота и здравето им.

Модул „Без свободен час в училище“ цели създаване на условия за не пропускане на учебно съдържание и на възможности за достатъчно учебно време за усвояването и осмислянето му чрез осигуряване на заместващи учители и други педагогически специалисти, водещи групите за терапевтични и рехабилитационни дейности (само за ЦСОП).

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

 

Модул „Библиотеките като образователна среда”

Бенефициент на програмата са Държавни и общински училища в системата на училищното образование на територията на Република България.

Срок  за  изпълнение на програмата:  учебната 2020/2021 година. Общ бюджет на програмата  –  6 000 000 лв.  за  модул  „ Библиотеките като образователна среда ” – 300 000 лв.

     Целите на програмата са осигуряване условия за равен  достъп  до  предучилищно и училищно   образование    и    повишаване    качеството    на   образователния   процес. Насърчаване  на  четенето  за  постигане  на  интелектуално,  емоционално,  социално, културно и личностно развитие на ученика.

 

      Очакваните резултати са обогатяване на училищния библиотечен фонд, повишаване  на  читателския интерес. Създаване  на  кът за четене – любимо място на  учениците   в    училищната  библиотека   или  създаване   и   обособяването  на  такива  пространства. Провеждане  на   инициативи в училищните библиотеки / „кът за четене”.  Провеждане на  съвместни инициативи между училища  и  обществени   библиотеки.

Модул „Площадки за обучение по безопасност на движението по пътищата“

е ориентиран към възпитанието и обучението по безопасност на движението по пътищата (БДП). Това е целенасочен, системен и непрекъснат процес за формиране на граждански компетентности и качества на детето и е неделима част от цялостното образование и възпитание на личността. Социализирането е процес на адаптация, индивидуализация и усвояване на социо-културните роли, чрез които детето намира място в обществото. Формирането на защитни механизми при децата за съхраняване и безопасност при движение по пътищата е актуална тема в гражданското общество и важна задача на държавата, образователните институции и семейството. Осъществяването на модула ще доведе до подобряване качеството на знанията и уменията, свързани с обучението и възпитанието на децата и учениците за безопасност на движението по пътищата, както и до намаляване на броя и последствията от пътнотранспортните произшествия с участието на деца.

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

 

Проект BG05M2OP001-3.018-0001 „Подкрепа за приобщаващо образование по Оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж" 2014-2020 г. Проектът е насочен към осигуряване на по-високо качество и по-добър достъп до образование на деца и ученици със специални образователни потребности, с хронични заболявания, в риск и с изявени дарби в системата на предучилищното и училищното образование чрез предоставяне на допълнителна подкрепа за личностно развитие. Продължителността му  е 36 месеца.